MUUSEUMID

KÄSMU MEREMUUSEUM

1993. aastast asub Käsmu Meremuuseum endises piirivalvekordoni hoones. Muuseum on eramuuseum ning kõik eksponaadid pärinevad muuseumi asutaja Aarne Vaigu kogudest. 

Lobi muuseum

Lobi Muuseumi rikkalik eksponaatide kogu jutustab Lobi rannaküla inimeste elust-olust. Näha saab rannaküla inimeste kodudele iseloomulikke isiklikke esemeid ja tööriistu.

Palmse mõis-muuseum

Pärast põhjalikke renoveerimistöid näitab Palmse mõis end külastajatele seninägematus ilus. Mõisakompleksi härrastemaja taga avaneb 1753. aasta jooniste põhjal rajatud regulaarpark. 

Sagadi mõis-muuseum

Mõisa ajalugu ulatub rohkem kui 500 aastat tagasi. Sagadi mõisakompleksi keskmes paelub pilku mõisa härrastemaja, mis on sisustatud eelkõige 19. sajandi mõisastiilis mööbliga.

sagadi metsamuuseum

Sagadi mõisa kompleksis asub Sagadi metsamuuseum, mis tutvustab Eesti metsa ja pärandkultuuri, sealhulgas jahindust, puitkäsitööd ja palju keskkonnaga seonduvat.

karepa kalame talumuuseum

Kalamel näed 19. sajandil ehitatud hooneid, tüüpilist põhjaranniku rehielamut, aita ja töökorras silmukööki. Kõige unikaalsem nendest on 19. sajandil peakivist laotud silmuköök, mis on praegugi kasutatav.

kolga muuseum

Esimesed teated Kolga mõisa kohta pärinevad 13. sajandist.  Mõisakompleksi valitsejamajas asuvas Kolga Muuseumis saad tutvuda Kuusalu kihelkonna ajaloo ja rikkaliku kultuuripärandiga.

rakvere linnus

Linnusesse tulles satud 16. sajandi linnuse eluolu kujutavasse teemaparki, kus saad kehastuda ümber rüütliks ja sõjameheks, lahutada meelt ning õppida kesk- ja varauusaegsete inimeste elu kohta.