KÕRTSID JA BAARID

Kõrtsikultuur on Eestis kestnud sajandeid. Esimesed kirjalikud andmed linna kõrtside kohta pärinevad aastast 1280, maakõrtside kohta aga 15. sajandist. Traditsiooniliselt tähistas kõrts joomapaika, kuid talurahva jaoks oli kõrts ka üks väheseid kooskäimise kohti, kus söödi, joodi, tehti kaupa ja arutati päevakorralisi teemasid. Kuna kõrtsid ehitati tihti teede ristumiskohtadele, siis leidsid siit öömaja ja pruukosti ka teelised. Võsu lähedalt leiad mitmeid eheda interjööriga kõrtse, kus pakutakse maitsvat talutoitu. Kui vanasse kõrtsi satud, siis ära unusta maitsmast mõdu!

O Kõrts

Altja kõrts

Vana rookatuse ja eheda sisekujundusega Altja kõrts on hea paik keha kinnitamiseks kõigile möödasõitjaile, kel plaan Lahemaaga tutvuda. Pakume lihtsaid ja väga maitsvaid eesti toite. 

Palmse mõisa kõrts

Palmse mõisakompleksis asub Palmse kõrts, kus pakutakse meie esivanemate roogasid. Kõrtsirahvas võtab iga teelise vastu kui kalli sugulase ning kedagi ei lasta ära minna tühja kõhu ega januse suuga! 

Viitna kõrts

Viitna kõrtsihoone on omataoliste seas üks vanemaid Eestis säilinud samalaadsetest kõrtsidest. Hoone parempoolses tiivas  asub kõrts, mille menüüst leiab ka Eesti rahvustoite.