AVASTA GIIDIGA

Tuntud ja tundmatu Käsmu

Käsmu poolsaar on rikas nii kultuuri kui eriilmelise looduse poolest. Kes ei teaks kuulsat kaptenite küla oma valgeksvõõbatud majade ja väärika ajalooga merekooliga?

tuulepealne maa

Tutvume tuulepealse Pedassaare neemega, mis peab pidevalt taluma nii tormituuli kui merelaineid. Siin on Eesti vanimad rannamännid, maadligi roomavad kuused, kiviklibu vall ja palju muudki huvitavat. 

vainupealt altjale

Jalgsirännak algab juba tsaariajast tuntud suvituskohast Vainupealt, otse mere ääres kõrguva romantilise Vainupea kabeli juurest. Rännak lõpeb kirju ajalooga rannakülas Altjal.

Öine põlismetsaretk sagadis

Öises metsas muutuvad erksaks kõik meeled. Öösel metsa matkama on sattunud vaid vähesed vapramad. Kutsume teid põnevale avastusretkele Lahemaa põlislaantesse. 

Lahemaa Peeter Hussariga

Peeter Hussar on Lahemaa raudvara. Temaga koos uurime looduse märke: kelle käpajäljed on jätnud jäljed lumele, kelle küüne kriimud on puukoorel, kes sabistab põõsastes või rõkkab puulatvades.

laternamatk mõisapargis

Esiteks matkame õlilaternate valgel Kolga mõisa ümbruses ja pargis, seejärel kosutame endid tassikese tee ja suupistega ning lõpetame ringkäiguga lossi ülakorrustel.

matk viru rabas

Siin on jalgrada läbi kena männimetsa, maaliliste laugaste vahel looklev laudtee, vaatetorn ning piknikukoht Kalmeoja poolse parkla lähedal. Kõik see ootab avastamist giidi juhendamisel!

RÄNNAK VIRU RABAS

Rabas käimine on igal aastaajal huvitav. Retke käigus teeme jalutuskäigu mööda laudteed, vaatame ümbrust vaatetornist, käime freesturbavälja ääres ning räägime raba tähtsusest  ja pärimustest. 

tutvume lahemaa jugadega

karud, hundid ja lindude ränne - loomavaatlusreis

See reis viib meid nende loomade jälgedele Lääne-Eestisse, Hiiumaale, Lahemaa rahvusparki ning Ida-Eestisse Alutaguse karuonni.

räätsamatk 360 kraadi

Parim viis soodel matkamiseks on räätsadega. Räätsad on nagu lumekingad – ainult et nendega käiakse lumeta ajal pehmel soopinnasel. Räätsamatkaga saab hakkama igaüks, kes jalgsi matkata suudab.

räätsamatk viru rabas

Teekonnal laugaste vahel kulgeme üle soosaarte ning heidame pilgu ka taastuvatele turbaväljadele. Teekonna lõpetame raba ümbritsevatel oosidel matkates. Soovi korral saab lõkke ääres süüa.