AKTIIVNE PUHKUS LAHEMAAL

jalgrattarent võsul

Võsult jõuate kõigi piirkonna vaatamisväärsusteni mööda matkaradu ja maanteid. Võsult algab ka kaunis jalgrattatee Käsmu kaptenite küla suunas, mis kulgeb mööda mererannikut 7 km.

mamsli mängumaa

Mamsli Mängumaa muinasjutumängud toimuvad aastaaegade vaheldumise rütmis. Sügismuinasjutt meisterdamise ja sügisandidega, Jõulumuinasjutt ja Kevadmuinasjutt on oma ülesehituselt sarnased.

KÄSMU VIIKINGILAEV "AIMAR"

Aardejaht käsmus

soss-sepast sepaselliks

Sagadi mõisa jääkeldri saun

sagadi mõisa jalgratta rent

vihula mõisa mini-golf

Vihula mõisa mini-golfiplats asub Mustoja jõe kaunil saarel. See on Baltimaade suurim, 1880 m² rahvusvahelistele standarditele vastav 18-auguline minigolfirada, mis on hariv ja meelelahutuslik atraktsioon. 

Vihula mõisa vabaajakeskus

helle väärsi iluaed

adami talu suitsusaun

Oandu koprarada

Ühe kilomeetri pikkune Koprarada asub Võsu lähedal Oandul Lahemaa rahvuspargis. Raja läbimiseks kulub umbes pool tundi. Õpperada tutvustab Altja jõge, jõe orgu ja siinseid elukooslusi.

oandu-Võsu matkarada

Oandu-Võsu matkarada on RMK Oandu-Ikla matkatee esimene lõik. Matkatee kulgeb siin endise Oandu-Koljaku loodusreservaadi põliseid metsi läbival muistsel Seljaku teel, on läbitav nii jalgsi kui rattaga. 

ojakivi rada

Võsu vahetus läheduses asuv Ojakivi rada tutvustab paksu metsa peitunud maapealse mahu poolest 3. hiidrahnu Lahemaal ja 14. Eestis. Kivini on maad 2,5 km, tagasi sama palju. 

võsu-nõmmeveski matkarada

18 km pikkune Võsu-Nõmmeveski matkarada algab Võsu telkimisalalt ja suundub Nõmmeveskile.  Rada on võimalik läbida ka jalgrattaga. Peatuda saab Nõmmeveski lõkkekohas, kus võib ka telkida.

käsmu matkarada

käsmu loodus- ja kultuurilooline rada

altja loodus- ja kultuurilooline rada

3 km pikkune Altja loodus- ja kultuurilooline rada algab Altja neemelt pärast rippsilla ületamist. Rada tutvustab Altja kaluriküla ja ümbritsevat loodust.

lahemaa matkakeskuse kanuumatkad

kanuumatkad valgejõel

Kingi endale ja oma sõpradele üks meeldejääv sündmus ja tule seikle Lahemaa kaunites paikades. Matkadistantsid on sobilikud nii lastele kui täiskasvanuile.

räätsamatk 360 kraadi

Parim viis soodel matkamiseks on räätsadega. Räätsad on nagu lumekingad – ainult et nendega käiakse lumeta ajal pehmel soopinnasel. Räätsamatkaga saab hakkama igaüks, kes jalgsi matkata suudab.

räätsamatk viru rabas

Teekonnal laugaste vahel kulgeme üle soosaarte ning heidame pilgu ka taastuvatele turbaväljadele. Teekonna lõpetame raba ümbritsevatel oosidel matkates. Soovi korral saab lõkke ääres süüa.