AKTIIVNE PUHKUS LAHEMAAL
jalgrattarent võsul
Võsult jõuate kõigi piirkonna vaatamisväärsusteni mööda matkaradu ja maanteid. Võsult algab ka kaunis jalgrattatee Käsmu kaptenite küla suunas, mis kulgeb mööda mererannikut 7 km.
mamsli mängumaa
Mamsli Mängumaa muinasjutumängud toimuvad aastaaegade vaheldumise rütmis. Sügismuinasjutt meisterdamise ja sügisandidega, Jõulumuinasjutt ja Kevadmuinasjutt on oma ülesehituselt sarnased.
KÄSMU VIIKINGILAEV "AIMAR"
Käsmu viikingilaev “Aimar” valmis 2010 suvel Käsmu Meremuuseumi juures. Viikingilaevale mahub kuni 14 inimest, sealhulgas üks või kaks meeskonnaliiget.
Aardejaht käsmus
Aardejaht Käsmus on lõbus seikluslikku laadi maastikumäng, mille käigus õpitakse kaardi ja kompassi abil liikuma. Raja läbimisel näevad osalejad kõiki Käsmu suuremaid vaatamisväärsusi.
soss-sepast sepaselliks
Palmse mõisa sepp tutvustab külastajatele sepakunsti! Sepikoja ekspositsioonis on hulk vanaaja külmrelvi erinevatest torkerelvadest kuni paljude viskerelvadeni.
Sagadi mõisa jääkeldri saun
Endises Sagadi mõisa jääkeldri pae- ja maakivist müüride vahel paikneb omanäoline soome saun. Jääkeldri võlvkaarte alla oleme loonud erilise atmosfääriga puhkeruumid.
sagadi mõisa jalgratta rent
Koos ratastega on võimalik saada hotelli administraatorilt kaart ja head soovitused erinevate marsruutide läbimiseks Lahemaal. Saadaval on ühtekokku 24 jalgratast.
vihula mõisa mini-golf
Vihula mõisa mini-golfiplats asub Mustoja jõe kaunil saarel. See on Baltimaade suurim, 1880 m² rahvusvahelistele standarditele vastav 18-auguline minigolfirada, mis on hariv ja meelelahutuslik atraktsioon.
Vihula mõisa vabaajakeskus
Vihula mõisa vabaajakeskuses on spordiväljak, vesiveski, mini-golfi väljak, tuuleveski, kontserdilava, mitmed söögikohad, öko-farm ning Kaval-Antsu Mets mängimiseks ja lõõgastumiseks.
helle väärsi iluaed
Maastikuarhitekt Helle Väärsi iluaed asub Oandul. Siin näeb erinevaid kadakaid, kõrrelisi, kurdlehiseid roose ning lavendleid. Iluaiaga on oodatud tutvuma kõik aia- ja maastikukujunduse huvilised.
adami talu suitsusaun
Vainupea liivaranna läheduses asuv Adami talu ootab sind tallu ööbima ja saunamõnusid nautima. Adami talu on tore paik puhkuseks loodust ja vaikust nautivatele inimestele!
Oandu koprarada
Ühe kilomeetri pikkune Koprarada asub Võsu lähedal Oandul Lahemaa rahvuspargis. Raja läbimiseks kulub umbes pool tundi. Õpperada tutvustab Altja jõge, jõe orgu ja siinseid elukooslusi.
oandu-Võsu matkarada
Oandu-Võsu matkarada on RMK Oandu-Ikla matkatee esimene lõik. Matkatee kulgeb siin endise Oandu-Koljaku loodusreservaadi põliseid metsi läbival muistsel Seljaku teel, on läbitav nii jalgsi kui rattaga.
ojakivi rada
Võsu vahetus läheduses asuv Ojakivi rada tutvustab paksu metsa peitunud maapealse mahu poolest 3. hiidrahnu Lahemaal ja 14. Eestis. Kivini on maad 2,5 km, tagasi sama palju.
võsu-nõmmeveski matkarada
18 km pikkune Võsu-Nõmmeveski matkarada algab Võsu telkimisalalt ja suundub Nõmmeveskile. Rada on võimalik läbida ka jalgrattaga. Peatuda saab Nõmmeveski lõkkekohas, kus võib ka telkida.
käsmu matkarada
14 km pikkune tähistatud Käsmu matka- ja jalgrattarada kulgeb Käsmu kabeli juurest küla lõpus asuva parklani. Rada tutvustab Käsmu järve ja poolsaare värvikat loodust.
käsmu loodus- ja kultuurilooline rada
Käsmu loodus-ja kultuurilooline rada asub Käsmu kaptenite külas. 4,2 km pikkune rada algab Käsmu kabeli juurest parklast ja lõpeb küla lõpus.
altja loodus- ja kultuurilooline rada
3 km pikkune Altja loodus- ja kultuurilooline rada algab Altja neemelt pärast rippsilla ületamist. Rada tutvustab Altja kaluriküla ja ümbritsevat loodust.
lahemaa matkakeskuse kanuumatkad
Loobu külas asuv Lahemaa Matkakeskus on loodud propageerimaks loodushoidlikku eluviisi ja looduses liikumist. Matkakeskuse kanuumatk toimub Valgejõel.
kanuumatkad valgejõel
Kingi endale ja oma sõpradele üks meeldejääv sündmus ja tule seikle Lahemaa kaunites paikades. Matkadistantsid on sobilikud nii lastele kui täiskasvanuile.
räätsamatk 360 kraadi
Parim viis soodel matkamiseks on räätsadega. Räätsad on nagu lumekingad – ainult et nendega käiakse lumeta ajal pehmel soopinnasel. Räätsamatkaga saab hakkama igaüks, kes jalgsi matkata suudab.
räätsamatk viru rabas
Teekonnal laugaste vahel kulgeme üle soosaarte ning heidame pilgu ka taastuvatele turbaväljadele. Teekonna lõpetame raba ümbritsevatel oosidel matkates. Soovi korral saab lõkke ääres süüa.